W czym możemy Ci pomóc?

Dlaczego po zarejestrowaniu konta nie mam od razu możliwości licytowania?

Po wypełnieniu danych w formularzu rejestracyjnym, dostają Państwo maila informującego o obowiązku wpłacenia kaucji gwarancyjnej w wysokości 2000 PLN, aby móc składać oferty i licytować pojazdy. Ta kaucja ma na celu zabezpieczenie nas przed nieodebraniem wylicytowanego pojazdu przez Klienta.

Po zaksięgowaniu przelewu na naszym koncie poinformujemy Państwa mailowo o aktywacji konta.

Zgodnie z naszym Regulaminem, mają Państwo możliwość wniesienia prośby o natychmiastowy zwrot kaucji gwarancyjnej. Zwrot tej kwoty skutkuje zamknięciem Państwa konta na naszym portalu i niemożliwością licytowania pojazdów.

Jak przebiega proces aukcji i dlaczego nie widzę aktualnych cen?

Samochody oferowane na naszej stronie pochodzą z portali szwajcarskich ubezpieczalni. W porównaniu z aukcjami powypadkowych pojazdów z różnych innych krajów, aukcje na szwajcarskich portalach mają charakter przetargu i ich użytkownicy nie widzą aktualnej ceny.

Nasz portal pomaga nam zbierać najlepsze oferty od naszych Klientów i licytować dla nich pojazdy na szwajcarskich portalach. Najlepsza oferta złożona przez naszych Klientów na swiss-auto.pl, jest automatycznie składana na portalu szwajcarskiej ubezpieczalni. Jeśli Państwa oferta nie była najwyższa, od razu po zakończeniu aukcji dostaną Państwo maila informującego o przegraniu licytacji.

Jaką ofertę złożyć, żeby była dla mnie opłacalna?

Oferty składane na naszym portalu są wiążące i nie mogą być wycofane po zakończeniu aukcji, podczas trwania aukcji mogą Państwo dowolnie obniżać lub podwyższać oferty. Każda oferta musi być przemyślana, biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z importem samochodu do Polski. Zalecamy dokładnie sprawdzić ceny rynkowe licytowanych pojazdów biorąc pod uwagę to, że samochody ze Szwajcarii mają przeważnie lepszy stan techniczny i wyższą wartość rynkową niż samochody z Ameryki lub innych krajów Europy.

W razie jakichkolwiek niepewności w składaniu oferty, zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub telefonicznie w godzinach pracy.

Z jakimi opłatami i kosztami muszę się liczyć przy zakupie samochodu ze Szwajcarii?

Każdy pojazd wylicytowany na naszej platformie trafia pod wskazany przez Klienta adres z kompletem dokumentów umożliwiającym rejestrację tego pojazdu na terenie Polski.

Aby obliczyć dokładnie koszty związane z zakupem pojazdu ze Szwajcarii prosimy zapoznać się z naszym kalkulatorem. Przypominamy również, że każdy koszt transportu jest liczony indywidualnie i prosimy o zapoznanie się z naszym FAQ „Czy oferują państwo usługi transportowe”.

Kupujący musi jedynie uregulować we własnym zakresie akcyzę i formalności rejestracji.

Przypominamy, że samochody osobowe o pojemności silnika powyżej 2000cm3 podlegają stawce akcyzowej 18.6%, pozostałe samochody podlegają stawce 3.1%.

Według potrzeb i życzeń Klienta, pojazd może być też odebrany przez niego lub jego transportera w Szwajcarii.

Czy oferują państwo usługi transportowe?

Nasi partnerzy logistyczni umożliwiają nam zaoferować Państwu możliwość bezpiecznego i szybkiego transportu wszelkich pojazdów pod wcześniej wskazany adres na terenie Polski.

Koszt transportu jest ustalany indywidualnie, według lokalizacji i gabarytów pojazdu.

Koszt transportu samochodu osobowego waha się pomiędzy 2500 i 3000 PLN.

Koszt transportu skutera lub motocyklu waha się pomiędzy 1200 i 1400 PLN.

Nasze kilkunastoletnie doświadczenie daje nam możliwość́ zaoferowania transportu samochodów ciężarowych, autobusów jak i wszelkich pojazdów gabarytowych w atrakcyjnych cenach.

Koszty związane z transportem pojazdu są do uregulowania bezpośrednio z naszymi partnerami logistycznymi.

Po jakim czasie od wygrania aukcji trafi do mnie pojazd?

W zależności od ubezpieczalni, z której pochodzi pojazd, mogą one zostać przyznane w okresie aż do 30 dni roboczych. Z naszego doświadczenia ten czas można średnio oszacować na okres około jednego do dwóch tygodni. Po przyznaniu pojazdu i dokonaniu przez Państwa wpłaty za pojazd, trafia on zazwyczaj w okresie 14 dni pod wskazany przez Państwa adres.

Czas dostawy pojazdu może się skrócić lub wydłużyć w zależności od dostępności dokumentów umożliwiających jego wywóz ze Szwajcarii. Zdarza się, że dowód rejestracyjny nie jest od razu dostępny przy odbiorze przez nas samochodu i w takim przypadku mija kilka dni, zanim ubezpieczyciel go nam dostarczy, co może opóźnić proces dostawy samochodu pod Państwa dom.

Szukam konkretnego modelu samochodu, czy przyjmują państwo zamówienia?

Nasza oferta jest codziennie wzbogacana o kilkaset nowych aukcji przeróżnych pojazdów, od rowerów elektrycznych po samochody ciężarowe i autobusy.

Zwracamy uwagę na to, że dużą częścią oferowanych pojazdów są samochody brane w rozliczenie przez duże sieci dealerskie i bezwypadkowe, które wymagają jedynie poprawek kosmetycznych lub mechanicznych.

Jeśli są Państwo zainteresowani konkretnym modelem samochodu lub mają Państwo jakiekolwiek inne nietuzinkowe zamówienie, z przyjemnością zrobimy co w naszej mocy, aby zadowolić Państwa wymagania.

Oferujemy także możliwość zamówień wybranych, nieuszkodzonych samochodów kolekcjonerskich i luksusowych, spełniających Państwa oczekiwania, zajmiemy się sprawdzeniem pojazdu i jego bezpiecznym transportem pod Państwa dom.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy lub telefonicznie w godzinach pracy.